Kiwanis

Činnost klubu - 2010

Pomoc maďarskému kiwanis klubu Miskolc

Začátkem června nás navštívili členové Kiwanis klubu z Miskolce (Maďarsko). O Českém Krumlovu se dozvěděli z vyprávění jejich člena Andráse Pintéra, který byl u nás v roce 2009 a moc se mu město zalíbilo a protože věděl, že v Krumlově existuje i Kiwanis klub, přesvědčil ostatních aby následující rok naplánovali výlet a setkali se s naším klubem. Bylo to velice příjemné a zajímavé setkání v přátelském duchu. Navzájem jsme se seznamovali s jednotlivými projekty a činností našich klubů. Líbilo se jim u nás a také nás pozvali do Miskolce.

Počas jejich pobytu v Krumlově postihla povodeň jejich region, někteří se dokonce už ani nedostali do svých domů, byla už evakuace. Kolegové nás informovali o svém návratu a o situaci u nich doma. Poslali nám pár fotek jak to u nich vypadá. Nedalo nám to a rozhodli jsme se pomoci. Členové našeho klubu odsouhlasili finanční pomoc ve výši 10 000 Kč a nabídli klubu v Miskolci schválenou finanční pomoc a aby ji použili dle svého uvážení.

Kiwanis klub v Miskolci byl velice mile překvapen naším zájmem a snahou pomoci, zejména protože nežádali o žádnou pomoc, ale vzhledem k situaci velmi vděčně přijali. Klub doporučil použít získané prostředky pro pomoc rodině Kovácsových, která se třemi dětmi (z toho 2 zdravotně postižení) a s prarodiči zůstali bez přístřeší (prarodičům voda zbourala dům a Kovácsovým značně poškodila celou budovu a stala se životu nebezpečnou). Protože neměli jinou možnost, rozhodli se opravit poškozený dům a právě v tomto jim Kiwanis klub chtěl využitím našeho daru pomoci. Členové klubu nakoupili pro ně materiál na opravu . O pomoci našeho klubu byl informován i starosta obce. Pan starosta každou pomoc moc uvítal, v obci o cca 7200 obyvatel spadlo 189 domů, za mnoho dalších bylo značně poškozeno a pravděpodobně spadnou nebo budou muset být stržené. Přes 5000 osob v obci zůstalo bez přístřeší. Podobná situace nastala i v mnoho dalších obcích. 

         

 

Den s handicapem, den bez bariér 2010 - program

Schůzky

Běžná schůzková činnost, pravidelně jednou za měsíc první středu. Na schůzích se prodiskutovalo mnoho nápadů. Hlavní prioritu  má i letos Den s handicapem, den bez bariér.

 

Akce

Den s handicapem 11.9. 2010
Pokračování projektu Panenka
Realiizace další etapy projetu Nemocnice
Podpora talentovaného sportovce Pavla Floriána