Kiwanis

Činnost Kiwanis klubu Český Krumlov 2001

Kiwanis klub Český Krumlov byl založen jako klub smíšený. Byl 18. klubem v ČR. Hlavní náplní práce prvního roku bylo zejména vytvoření funkční struktury klubu, vytipování a příprava strategických projektů, dále pak vyjednání podmínek pro organizaci 36. Evropské konvence, která se později uskutečnila v Č.Krumlově.

V roce 2001 naše město navštívilo postupně mnoho funkcionářů Kiwanis na evropské i celosvětové úrovni. 1.června jme se jako pozorovatelé zúčastnili 34. Evropské konvence v severoitalském městě Salso Magiore Therme.

Oficiální místem pravidelných schůzek klubu byla ustanovena reprezentativní restaurace U písaře Jana v Horní ulici, která je vyhlášena mimo jiné svou kvalitní gastronomií...
Klub měl k 31.12.2001 celkem 25 členů.

Klubové projekty 2001:

1. Kiwanis panenka

Projekt "Kiwanis panenka" je převzatý od australských a norských Kiwanis klubů. Kiwanis kluby přicházejí s nápadem, ze začátku sponzorují materiál a různé dobrovolné subjekty (učenky, obyvatelé pečovatelských domů, domovů důchodců apod.) šijí jednoduché panenky z bílé bavlněné látky, které jsou rozdávány každému dítěti na dětském oddělení nemocnic.

Panenka slouží v na dětských odděleních jako terapeutická pomůcka. Dítě na panence, spíše než na sobě, ukáže co ho bolí nebo lékař na ní demonstruje, jak bude dítě léčit. Dítě se tak zbavuje nejen strachu ze zákroku, ale také dostává hračku, kterou si během pobytu v nemocnici může jakkoliv pomalovat a nazdobit. Dítě je tedy zabaveno tvořivou činností, která ho také zbavuje zbytečného stresu. Panenka dítěti zůstává i po odchodu z nemocnice.

Tento projekt zahájily v ČR Kiwanis kluby v Ústí nad Labem a Luna Louny. Zanedlouho se však rozšířil i do ostatních klubů v ČR. Projekt panenka byl prvním projektem Kiwanis klubu Český Krumlov.

Sponzoři projektu :
Otavan Třeboň a.s. pobočka Český Krumlov, Silon a.s. Planá nad Lužnicí, Schwan - Stabilo ČR a.s., Libor Frýba Papír Servis České Budějovice, senioři z Domu s pečovatelskou službou Český Krumlov

2. Internet pro děti

Vybavení dětského oddělení českokrumlovské nemocnice počítačem s přístupem na internet. Počítač připojený na internet umožní ne jen naplnění volného času, ale také komunikaci dětí s rodiči a přáteli.
Vybavení poskytla firma Compall - Ing. Jan Pavlín Český Krumlov.