Kiwanis

Činnost Kiwanis klubu Český Krumlov 2003

V roce 2003 proběhla v Českém Krumlově 36.Evropské konvence Kiwanis, které se zúčastnilo celkem 800 delegátů z celé Evropy, dále hosté z Asie, Severní Ameriky a Filipín.

Konvence probíhala od 30.5.do 1.6., do pořádání a organizování jednotlivých programů se zapojilo mnoho subjektů z města i spádového okolí. Na programu konvence bylo projednání rozpočtu za období 2002/3, volba prezidenta na rok 2004/5, dále pak stanovení nových programů a strategií Kiwanis. Společenská část programu byla ve stylu zámecké garden party.

České kluby se organizačně podílely na konvenci pořádáním historického trhu na 1.zámeckém nádvoří a večerním programem v centru města.

Klubové projekty 2003:

Hlavním projektem roku byl projekt "Cestujeme s handicapem", pokračovalo se na realizaci projektů "Kiwanis Panenka" a "Nemocnice". Klub měl k 31.12.2003 celkem 15 členů.

1. Panenka - pokračování projektu

2. Cestujeme s handicapem

2. fáze projektu (internetová prezentace a tištěná mapa).
Vrámci 2. fáze projektu byla zpracovaná databáze informací o dostupnosti jednotlivých objektů v Českém Krumlově pro internet , byly zpracované textové a grafické podklady pro tištěnou podobu "Průvodce Českým Krumlovem i pro handicapované", materiály byly přeloženy do AJ a NJ. Průvodce byl vytištěn ve třech jazykových mutacích v celkovém nákladu 7000 ks a zároveň taktéž uveden na internetu.
Projekt byl vybrán k nominaci na ocenění na meznárodní výstavě Holiday World Praha 2004 a oceněn diplomem finalisty na Tourpropag 2004 v Písku

3. Českokrumlovská nemocnice

Pokračování 1. fáze projektu - příprava pokojů

4. Podpora talentované mládeže - Talent - nový projekt

Smyslem projektu bylo podpořit studijní pobyt vítěze národního kola, studenta Jana Flašára (student Gymnázia Český Krumlov) ve škole mladých astronautů NASA, USA a pomoci prezentovat výsledky tohoto pobytu na veřejnosti. (Příspěvek 10 000Kč)

5. Koncert na podporu povodňových projektů

Benefiční koncert na podporu povodňových projektů, který byl opět organizovaný firmou Unios Tourist Service.