Kiwanis

Projekty Kiwanis klubu Český Krumlov

Náš klub každoročně připravuje různé projekty doposud se nám povedlo realizovat následující:

Kiwanis panenka

Internet pro děti v nemocnici

Vybavení dětského oddělení českokrumlovské nemocnice počítačem s přístupem na internet. Počítač připojený na internet umožní ne jen naplnění volného času, ale také komunikaci dětí s rodiči a přáteli.
Vybavení poskytla firma Compall - Ing. Jan Pavlín Český Krumlov.

Kosovská škola

V rámci tohoto projektu bylo přepraveno do Kosovských škol pět palet učebních pomůcek pro výuku fyziky, chemie, biologie dále kreslící potřeby, sešity, sportovní pomůcky a náčiní. Základ pomoci tvořil materiál, který darovala obec Zlatá Koruna ze zrušené základní školy. K tomuto základu se doplnily materiály které náš klub získal od sponzorů a dárců (JIP Větřní, Papírservis České Budějovice a další). Ve spolupráci s Výcvikovou základnou mírových sil Český Krumlov a s vojáky 1.česko-slovenského praporu KFOR byl veškerý materiál přepraven do Kosova.

Hlavním smyslem projektu bylo pomoci malým vesnickým školám v Kosovu a to zejména v okolí města Podujevo, kde působil společný česko-slovenský kontingent. Spolupráce s vojáky byla oboustranně výhodná. Pro KIWANIS klub bylo výhodné, že měl přímé informace o potřebách v Kosovu, neměl problémy se zabezpečením přepravy a měl informace o tom jak a komu byla pomoc předána. Pro vojáky kontingentu bylo výhodné mít něco, pomocí čeho mohou navázat kontakty, pomocí čeho mohou ovlivňovat postoje místního obyvatelstva.

Symbolické předání naší pomoci se uskutečnilo na slavnostním rozloučení s 1.čs praporem před vysláním do mise KFOR za přítomnosti obou prezidentů a ministrů obrany SR a ČR (25.1.200). Zaslané učební pomůcky byly v průběhu dvou měsíců (března a dubna) distribuovány do 13 kosovských škol v okolí Podujeva.

V návaznosti na tento projekt se uskutečnila i další akce a to návštěva delegace radnice oblasti Podujevo (okres) do našeho regionu. V rámci této akce se kosovská delegace seznámila s regionem, navštívila město Horní Planá, setkala se zástupci podnikatelů regionu a na závěr se setkala i s členy našeho klubu. Pan starosta Agim Velju srdečně poděkoval za pomoc starostovi Zlaté Koruny a našemu klubu jako symbol poděkování předal plaketu Podujeva.

Projekty na pomoc odstraňování následků povodní

Hlavní činnost klubu byla po srpnových povodních v roce 2002 orientována na pomoc při likvidaci rozsáhlých škod, získání a přerozdělení finančních prostředků, které byly darovány na konta Kiwanis ČR z celého světa.

Přehled finančních darů:
Prostřednictvím účtu Kiwanis ČR (celkem 4000 USD) od dárců : KC Milwaukee,WI (2000 USD), KC Bradenton, FL (1000 USD), manzelé Mullisovi z KC Bradenton, FL (1000 USD)
Přímý dar klubu Kiwanis Rakousko (1000 EUR), Evropská Federace Kiwanis International (2500 EUR)
Klub měl k 31.12.2002 celkem 15 členů.

Povodňové projekty 2002:
Egon Schiele Art Centrum - prostřednictvím Kiwanis ČR předáno 119000 Kč na obnovu.
Dětský dům dětí a mládeže - předáno 45 000 Kč na obnovu DDM a nákup keramické pece.
Volejbalový Sportovní Klub - předáno 70 000 Kč na obnovu zařízení VSK.
Benefičný koncert na Jízdárně pro pomoc na odstranění následků povodní (Nekonečný)

Průvodce Českým Krumlovem pro handicapované

Podpora talentované mládeže

 • Jan Flašar - Smyslem projektu bylo podpořit studijní pobyt vítěze národního kola, studenta Jana Flašára (student Gymnázia Český Krumlov) ve škole mladých astronautů NASA, USA a pomoci prezentovat výsledky tohoto pobytu na veřejnosti.
 • Pavel Florian - Smyslem projektu bylo podpořit mladého, nadějného krumlovského sportovce aby se mohl zúčastnit mezinárodních soutěží a co nejlépe uspět. Vysněným cílel Pavla je účast na olympiádě v roce 2012 nebo 2016.
 • Podpora mladých umělců (podpora koncertní činnosti a prezentace na veřejnosti):
  Dechový orchestr ZUŠ
  Pěvecký sbor Medvíďata
  Skupina Pub Animals
  Skupina Paranoid
 • Podpora projektu Junior Artist (podpora mladých techniků a tvůrců webových stránek)

Podpora rodiny Válečkových

Řidický kurz pro Lucku aby mohla vozit zdravotně postižené sourozence k doktorovi a do škol.

Den s handicapem